אין יותר מדי ברירות עבור בעלי עסקים - הם צריכים אתר אינטרנט, אך יש הרבה דרכים לבנות את האתר שלכם. בחלק מהמקרים המחירים שיציעו לכם יהיו מחירים מופקעים של עשרות אלפי שקלים וגם מספר שנושק ל-10 אלף עלול להיות גבוה עבורכם בתמורה לאתר תדמית פשוט ולכן צריך לברר טוב טוב מה האפשרויות הניצבות בפניכם לפני שמקבלים החלטה.

יש כאלו המעדיפים לבנות אתר אינטרנט ולשלם על הכל בפעם אחת, מחיר של כמה אלפי שקלים יהיו הוגן עבור אתר מהסוג הזה כי העבודה דורשת הרבה ידע מקצועי וניסיון והרבה זמן של כמה וכמה מומחים - מעצב, מתכנת צד לקוח, מתכנת צד שרת ועוד אנשים שמעורבים בתהליך. עם זאת, יש אפשרות לשלם מחיר נמוך בהרבה כשמשלמים על כל שנה או חודש שהאתר באוויר, בדרך כלל בהתחייבות לתקופה מסוימת. אפשרות זו עדיפה לאנשים שרוצים להוציא מעט כסף ולא להטריח את עצמם יותר מדי בכל התהליך. בדרך כלל במקרים כאלו העבודה תתבצע ללא פגישה עם החברה אלא שכל הפרטים יסוכמו באמצעות המייל או הטלפון כדי שבעל האתר יקבל אתר אינטרנט מעוצב כפי שהוא רוצה אך בלי יותר מדי טרחה של ישיבה על הפרטים הקטנים.

בניית אתר בתשלום חודשי יכולה להיות משתלמת לאור העובדה שבבניית אתר גם בתשלום חד פעמי יש עדיין הוצאות חודשיות ושנתיות של אחזקת האתר - דומיין ושרת ולעתים צרכים נוספים. כשאתם משלמים לפי התקופה בדרך כלל המחיר יהיה כולל את ההוצאות הללו ולכן יכול לצאת מצב שבו אתם לא משלמים כמעט כלום על האתר אלא רק על האחזקה. כדאי לכם לבדוק את האפשרות לבניית אתר בתשלום שנתי ולבדוק עד כמה זה משתלם עבורכם, לא רק עבור אתר לעסק שלכם אלא אתר תמיכה לעסק שלכם על מנת לקדם את האתר הראשי שלכם. במקרים כאלו שאתר אינטרנט הוא מאוד זול האפשרויות עבור תכלית האתר לא מוגבלות וזה תלוי בכם!